Arkadaş Arama:

M 0

Rüyada Mantı Görmek

Dini ve İslami tabirlerde deniliyor ki rüyada mantı görmek ve yemek, rüyayı gören kişinin devamlı ve bereketli rızk sahibi olacağını, bereketli kazançlar elde edeceğini, işlerinde güç ve kuvvet sahibi olacağı bol mala ve helal mala kavuşacağı anlamına gelmektedir. Rüyada mantı birikmiş mal veya paradır.
Rüyada mantı pişirmek, kolay elde edilen rızka, iyi kimselerle birlikte olmaya, tövbe etmeye, salih ve seçkin kimseleri ziyaret etmeye işarettir. Rüyasında mantı pişirdiğini gören hasta, sağlığına kavuşur ve aynı zamanda malın bereketlenmesine işarettir. Mantı pişirmek malda berekete, vücutta sıhhat ve afiyettir.

Rüyada etli mantı yediğini görmek, aile ve akrabalarla mutluluk duyacağı gelişmeler yaşamaya, bazen de yakın birinin sebep olacağı sevinçli bir olaya delalet eder.
Rüyada mantı yemek, helâl ve zekâtı verilmiş paraya, mantı yeme alışkanlığı olmayan kimsenin rüyada mantı yediğini görmesi, ekonomik durumunun düzelmesine işarettir. Mantı üzerine yoğurt koymak, afiyete, temiz kap içinde mantı yenmesi, helâl rızıka kavuşmaya, geçim kolaylığı ve temiz rızka işaret eder.
Rüyada mantı yediğini gören kimse en yakın dostlarından birinin mutluluğuna ortak olacak demektir. Rüyada mantı yediğini görmek sevdiği arkadaşlarından birinden mutlu bir haber alacaktır.
Rüyada mantı yapmak ve ikram etmek, eve misafir gelmesine, çocuk bekleyenler için çocuğunun olmasına, bekâr ise sevdiğiyle evlenmesine, hasta ise hastalığının geçmesine, borçluysa borcunun biteceğine, mahkemesi varsa kazanacağına yorumlanır. Rüyada mantı yapmak ve ikram etmek iyi insanlarla birlikte olmaya, rüyayı gören kişinin hoşça vakit geçireceğine işaret eder.