Arkadaş Arama:

M 0

Rüyada Masa Görmek

Rüyada masa görmek nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutluluğa, cömert herkes tarafından saygı duyulan kimseye, masada oturmak büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder. Yakında hiç ummadığınız bir şekilde şansınız açılacak. Rüyasında masa gören, sevinecek ve neşelenecek demektir. Rüyada masa görmek, iyilik yapan, cömert, herkes tarafından saygı gören bir kimseyi ifade eder. Bazen nimetin bollaşmasına, zenginliğe; bazen da, iyilik yapmaya, kısmetli bir evliliğe işaret sayılır. Rüyada masaya oturmak yeni dostlar edinmeye, ömür uzunluğuna; kimi zamanda, hayırlı yolculuk yapmaya, sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.
Rüyada masa görmek, çalışma ve gayret göstermeye de işarettir. Bir kimse rüyada bir masada oturduğunu görse, cömert bir kimse olduğuna ve hayırlı işler yaparak çevresi tarafından saygı göreceğine işaret eder. Eğer genç bir kız rüyada masada oturduğunu görürse, rüyayı görenin zengin bir kimseyle evlenip mutlu bir yuva kuracağına hükmedilir. Şayet hamile bir kadın masaya oturduğunu görürse, rüya sahibinin hayırlı bir evlat doğuracağına ve bu evlattan yaşlılığında çok yardım göreceğine işarettir.

Bazı yorumcular, rüyada görülen yemek masasını değerli bir makam olarak işaret saymışlardır. Masa rüyasını görenin yeni dostlar edineceğine ve bu dostlar sayesinde yeni işler yapıp saygın bir yer edineceğine hükmedilir. Rüyada yemek masası görmek ve üzerinde görülen çeşitli yiyecekler, aile ferdlerine çağrışım yapar. Rüyada yemek masasında badem olduğu görülürse, aile içinde birinin evleneceğine hükmedilir.
Rüyada örtüsüz ve üzeri boş olan masa görmek geçim sıkıntısına, Üzerinde bir şeyler bulunan ve yemek yenen masa nimet ve bolluğa delalet eder. Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, rüyada üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir. Rüyada Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek varlığa, rahata; üstü boş masa görmek, yoksulluğa yorumlanır.
Rüyada masa iş, güç, gelir, para, mal olarak yorumlanır. Yeni bir işi veya toplu parayı da simgeler. Rüyada üzeri dolu masa zenginliğe, boş masa fakirliğe işarettir. Rüyada boş masa görmek; geçici bir süre para sıkıntısı çekeceğinize, içi yemeklerle dolu tabakların bulunduğu masa görmek; zenginliğe, mutluluğa ve huzura işarettir. Eski, üzerinde bir şey bulunmayan masa görmek, fakirliğe; örtülü, gösterişli ve üzerinde bir şeyler bulunan masa, zenginliğe işaret eder.
Rüyada çalışma masası görmek, kazanca işarettir. Rüyada yemek masası görmek, işsiz kimsenin iş bulmasına ve rızka işaret eder. Yemek masası, sofra gibi de yorumlanır. Rüyada üzeri yemeklerle dolu masa görmek, zenginliğe, rızka, sürür ve feraha delâlet eder. Boş masa görmek, işlerin durgunluğuna ve ihtiyaçlara işarettir. Üzeri dinî ve ilmî kitaplarla dolu masa görmek, şerefe, izzete, ilme ve hayırla yad edilmeye işarettir. Kişinin rüyada yemek masası görmesi, nimete, rızka, davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye ve yüksek mertebeye delâlet eder. Nablusî demiştir ki masa, kıymet ve rütbe içerisinde bir ganimettir. masanın kırılması kaldırılması ganimetin bitmesidir.