Arkadaş Arama:

M 0

Rüyada Misvak Görmek

Genel olarak rüyada misvak görmek hayırlara yorulmaktadır. Bir kimsenin rüyasında misvak görmesi hayır ve menfaat olarak tabir edilmektedir. Sonuç olarak Rüyada diş temizlemekte kullanılan misvak görmek hamile kadının doğumuna bekar kimsenin ise evlenmesi anlamına gelmektedir. Bir kimse rüyada misvak kullandığını görse, misvak kullandığı, onunla dişlerini temizlediği miktarca, Resulullah(SAV)’ın sünnet-i saniyesini yasamaya ve akrabasına iyilik etmeye ve onların külfet ve meşakkatlerine tahammül etmeye işarettir. Misvak olarak ağzına koyduğunu gören kimse, sünnet-i seniyyeye uyar. Misvak kullanarak dişlerinin kanadığını gören kimse, günahlardan kurtulur. Bazen de bu rüya günahları biriktirmeye, aile halkına eziyet etmeye ve onların mallarını almaya işarettir.
Misvak kullandığı zaman dişlerinden kan aktığını gören kimse, halkı gıybet eder. Rüyada misvak kullanmak, sözden kaçınmaya delildir. Rüyada misvak kullandığını görmek bazen günahtan temizlenmeye işaret etmektedir. Ayrıca borcu ödemeye de gösterir. Bazen de kişiyi Allâh’u Teâlâ Hazretlerine (C.C) yaklaştıracak amele delalet etmektedir. Aynı zamanda vaadini yerine getirmeye delalettir. Kimi zaman da zevcenin hamileliğine ve bekâr kadının evlenmesine işarettir.

Dişlerini misvakla temizlediğini görmek sünnet i seniyyeye uymaya, akrabalara iyilik edip, onların sıkıntılarına katlanmaya yorulmaktadır. Misvak kullanırken dişlerinin kanadığını görmek günahlardan kurtulmaya yahut halkın gıybetini yapmaya, Misvak yahut diş fırçası kullanmak lüzumsuz söz söylemekten kaçınmaya, borcu ödemeye, günahlardan temizlenmeye, sözünü yerine getirmeye, kişiyi Allah a C.C yaklaştıracak amellere, küfürden sonra İslam a, kadının hamileliğine, eşler arasındaki sevgi ve yakınlığa yahut bekâr kadının evlenmesine delalet eder.