Arkadaş Arama:

N 0

Rüyada Nergıs Görmek

Danyal aleyhisselama göre; Rüyada nergis görmek zarif ve güzel bir gençle tanismak ve evlenmektir, Ibni Sirin e göre, rüyada nergis görmek tatli sözlü, hos sohbet ve güzel kadinla tanismak ve onunla anlasmaktir. Cabir üLMagribi ye; rüyada nergis görmek sadik bir dosta isarettir. Rüyasinda nergis kokladigini gören hayirli bir haber ve güzel bir hediye alir. Yerde bitmis nergis görenin bir çok çocugu olur. Ibni Kesir e göre; bir bardak içinde nergis gören onun güzelliginden dolayi Cenab i Hakk a sükürler edip sevap kazanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen nergis, kadina isarettir. Bundan dolayi rüyada basinda birkaç tane nergis bulundugunu gören kimse, devam etmeyecek bir evlilige, bahçelerdeki nergis görmek ise, uzun ömürlü bir çocuga, onu kesilmis görmek, çocugun ölmesine isarettir. Bazi tabirciler, rüyada nergis gören kimse, sevince erisir, dediler. Bazilan da nergis altin ve gümüs cinsinden olan maldir. Nergisin sansi altin para ve beyazi gümüs paradir, dediler. Bir kadin rüyada üzerinde nergisten taç bulundugunu görse, o kadin devam etmeyecek bir evlilikte bulunur. Eger o kadin evli ise kocasinin onu bosayacagina veya kocasinin ölecegine isarettir.
rüyada görülen nergis, kadina isarettir. bundan dolayi rüyada basinda birkac tane nergis bulundugunu gören kimse, devam etmeyecek bir evlilige, bahcelerdeki nergis görmek ise, uzun ömürlü bir cocuqa, onu kesilmis görmek, cocugun ölmesine isarettir. bazi tabirciler, rüyada nergis gören kimse, sevince erisir. bazilari da nergis altin ve gümüs cinsinden olan maldir. nergisin sansi altin para ve beyazi gümüs paradir, seklinde yorumlamislardir. bir kadin rüyada üzerinde nergisten tac bulundugunu görse, o kadin devam etmeyecek bir evlilikte bulunur. eger o kadin evli ise kocasinin onu bosayacagina veya kocasinin ölecegine isarettir.

Kadına, sevinç ve sürura, altın ve gümüş cinsinden olan mala; Nergis çiçeğinden taç giydiğini görmek kısa sürecek evliliğe yahut bu tacı başında gören kimsenin eşinin vefat etmesine, Bahçe yahut saksıdaki nergis çiçeği uzun ömürlü çocuğa, bu çiçeği kesillmiş görmek çocuğun vefat etmesine delalet eder.
İyi ve güzel bir insanla bir birlikteliğe işaret eder. Anlayışlı, iyi niyetli, cömert, mert insandır. Sevinç olarak da yorumlanır.