Arkadaş Arama:

N 0

Rüyada Ney Görmek

Rüyada ney görmek, ferahlık ve sevince işarettir. Ney görmek, Kur’ân-ı Kerîm’i güzel okuyan insana, ilmini yayan âlime veya vatanından ayrı kalmış gurbet insanına işaret eder. Bazen ney görmek, ince ruhlu, yüce duygu sahibi bir kimseye işaret eder.
Rüyada ney dinlemek, uhrevî düşüncelere dalmaya, dünyanın geçiciliğini derinden hissetmeye işarettir. Rüyada ney çalmak, çocuk arzu eden kimsenin bu arzusunun gerçekleşmesine, hastanın vefatına veya birini arkadan çekiştirmeye işaret eder. Rüyada ney çalan kimseyi görmek, yalan ve faydasız söz söylemeye delâlet eder. Ferahlatıcı ve neşe verici ney çalan kimse, ferahlık ve sevince delâlet eder.

Ferahlık ve sevince, Kur an ı güzel okumaya, ilim ehlinin bu ilmini yaymasına, Ney sesi ince ve ulvi duygulara, uhrevi düşüncelere; koğucu için onun yaptığı gıybet ve koğuculuğa, çocuk isteyen kimsenin çocuğunun olmasına delalet eder.
Rüyada ney iyilik ve hayır işleridir. Rüyada ney çaldığını görmek; eğlence hayatına kendini fazla kaptırmamak gerektiğine ya da sağlığa ve çocuk sahibi olmaya işarettir. Rüyada ney çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de ferahlık ve sevince işarettir. Ney çalmak; çocuk isteyen için çocuğa kavuşmasına işarettir.
Rüyanızda ney görmeniz veya çalmak, çok sevinçli bir haber alacağına delalet eder. Bir rivayete göre ney çalmak, çocuk isteyenler için muratlarının olacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ney, oyuna ve fitneye işarettir. Bazen ferahlık ve sevince işarettir. Ney, ölü üzerine ağlayan bir kadına işarettir.