Arkadaş Arama:

O 0

Rüyada Orak Görmek

Rüyada orak görmek, helal rızka, doğru habere, bazı kere de uzun ve huzurlu bir ömre alâmettir. Çünkü orak, kemâle eren ekinleri biçmeye yarar. Rüyada orakla ot biçmek düştüğünüz zor durumda dostlarınızın yardımını alacaksınız demektir. Kişinin elinde orak varsa hiç engel tanımadan amacına gidecektir. Güç, kuvvet simgesidir.
Rüyada orak görmek başarı ile tabir olunur. Bir tarlada orakla ekinleri veya otları biçtiğini gören, hayatta çalıştıklarının meyvesini elde eder. Çünkü orak rızka, sadakate, hayra delalet eder. Kirman’ye göre; rüyasında orakla bir şey biçtiğini gören, hayatta her teşebbüsünün hayırlı neticesini mutlaka elde eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada orak, rızka ve doğru habere, bazen de yakın bir kimsenin ömrün sona ermesine işarettir.

Rüyada orak görmek, rızka ve doğru ve sevinç duyacağınız haberdir. Rüyada orak elinde ekin biçmek, çabuk elde edilecek rızka veya bir şeyi kolaylaştırmaya işarettir.
Rüyada yeşil ekinleri orakla biçtiğini gören, ele geçecek rızka işarettir. Rüyada ekin biçme aleti olan orağı görmek, rüya sahibinin mutluluk duyacağı ve kazançlı çıkacağı bir gelişmeyi işaret eder.
Rüyada görülen Orakçı fitnelere işarettir. Orakçıların henüz kemale ermemiş yeşil ekine girmeleri, o ekinde meydana gelecek afete delâlet eder.
Ayrıca rüyada başka birinin elinde orak görmek çok hayırlı bir rüya olup; mal mülk ve rızkınızın artacağına, yeni işler yapmaya, bereketli kazançlara kavuşmaya işarettir.

Rüyada görülen orak, rızka; orakçıyı görmek ise, yakın zamanda gelecek bir felâkete çağrışım yapar. Ayrıca, yeni mal almaya, borçların toplanmasına veya geçim sıkıntısından ferahlamaya işaret sayılır. Bazen, kıtlığa, afete ya da hastalığa yorumlanır.
Genel manada rüyada görülen oraklar, zorlukla kazanılan helâl mala veya bir mirasın bölüşümüne çağrışım yapar. Bazı yorumcular yapılacak bir işin hayırla sonuçlanacağına işaret saymışlardır.
Rüyada orakçiyi görmek fitnelere delalet eder. Orakçilarin yesil ekine girmeleri, o ekinde meydana gelecek afete delalet eder. Bazan, mevsimsiz bir sehirde görülen orakçilar o sehri istila edecek düsmana ve sehir halki için vaki olacak kiliç ve fenaliga delalet eder.