Arkadaş Arama:

O 0

Rüyada Orkide Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saksıda orkide görmek, menfaat, hayır ve murada ermekle yorumlanır. Rüyada orkidenin çiçeğini dikmek, gençler için aşka çağrışım yapar. Hastalar için ise şifa anlamındadır. Ayrıca orkide dikmek zenginliğin, mutluluğun ve sevdiği kişilere kavuşmanın işareti sayılır.
Rüyada orkide çiçeği hediye edilmesi, rüyayı görenin büyüklerini övgüsünü kazanacağını ifade eder. Orkide çiçeği hediye almak, makam, mevki sahibi olmaya veya zengin ve varlıklı kimselerden fayda sağlamaya alamet eder. Orkide hediye almak sevince erişmek anlamına gelmekle birlikte altın ve gümüş cinsinden olan maldır.

Rüyada Orkideyi Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada orkide görmek sevindirici, uğurlu, hoş müjdeli habere, nasip ve bol kısmete işaret eder. Rüyada orkidenin çiçeğini koklamak, çok kısa bir zaman içinde şans, baht ve kısmetinizin açılacağına ve rızkınızın bollaşacağına işaret eder. Rüyada orkidelerin görülmesi çok güzel bir haber alacağınıza, aldığınız bu haber sizin hayatınızı değiştirecek demektir. Orkide iyi bir aileden kibirli ve varlıklı bir kişi anlamına gelir.
Rüyada orkidenin solması iki sevgilinin kısa bir süre için ayrılacaklarına yorumlanır. Aynı zamanda yakınlık kurduğu bazı kimselerden ayrı düşer. Orkidelerin solduğunu görmek, üzüntüye işarettir. Rüya sahibinin kısa süreli zor zamanlar geçireceğine, yakın zamanda bu sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder. Evlilik yapacak kimseler için şanstır.
Orkide çiçeği satın almak bir kız çocuğuna, bazen ise, yeni bir iş veya yeni bir yuva kurmaya tanımlanır. Rüyada orkide satın aldığını görmek kimi yorumculara göre, şansın, kısmetin ve rızkın açıklığına işaret edilmiştir. Orkideyi almak hayırlı ve güzeldir. Rüya sahibinin mutlu olacağı hayırlı haberlere işarettir.
Rüyada orkidenin yaprak çıkarması, sevinçle yorumlanır. Mevsiminde orkidenin yaprak çıkardığını gören kimse, bekarsa güzel, varlıklı ve zengin bir kimseyle evlenir. Eğer rüya sahibi evliyse makam sahibi, zengin kimselerle dostluk kurar, kazanç elde eder.

Rüyada mevsimi dışında orkide çiçek açtığını görmek, beklenmedik bir durumla karşılaşıp sevinmeye işarettir. Rüyada orkidenin tomurcuklanması rüya sahibinin, içinde bulunulan iyi veya kötü halin devem etmeyeceğine, mevcut durumun kalıcı olmadığına delalet eder.
Rüyada orkidenin filizi, kökü, yaprağı, uzaktaki yakının veya tanıdığın gurbetten dönmesine işaret eder. Kırmızı, beyaz, pembe, mor orkide çiçeğinin evin içinde görülmesi, sevindirici bir durumla karşılaşmaya yorulur. Aynı zamanda renkli orkide çiçeklerini görmek eş ve dosta ziyafet vermeye işarettir. Beyaz orkide çiçeği, kırmızıdan; kırmızı orkide çiçeği de sarısından daha hayırlıdır.
Orkide filizi ise olumlu gelişmelere işaret eder. Güzel gelişmeler anlamına gelir. Rüyada orkide bahçesi görmek rüya sahibinin insanlardan güzel söz işitmesiyle yorumlanır.