Arkadaş Arama:

O 0

Rüyada Oruçlu Olmak Görmek

Rüyada oruçlu olmak, iyi bir şey adamaya, sabırla elde edilecek başarıya, namaza devam ederek rahmetin sürekli olmasına, madden ve manen ilerlemeye, yemin kefareti vermeye, haccetmeye, çocuk arzu edenin erkek çocuğu olmasına; orucunu açtığını görmek sevinç ve feraha,orucu gündüz vakti açmak yolculuğa çıkmaya, oruç bozmak bir din kardeşinin gıybetini yapmaya, unutarak oruç bozmak güzel bir rızka işarettir.
Rüyada oruçlu olmak; rahat ve bolluk içinde yaşamaya, sağlıklı olmaya, borçtan kurtulmak demektir. Rüyada oruçlu olduğu halde unutarak iftar ettiğini görmek, bol ve helal rızka delâlet eder. Rüyada oruçlu iken vakit tamam olup iftar ettiğini görmek, sevinç, ferah ve sürura delâlet eder. Çünkü oruçlunun sevinç anlarından biri de iftar vaktidir. Yine iftar ettiğini görmek, rızkın artacağına, faydalı mala ve hayra delâlet eder.

Rüyada ramazanda oruç tutmamak: Ramazan ayında olduğunu ve oruçlu olduğunu görmek şüphe ettiği bir şeyin aydınlığa kavuşmasına, Kur’an ezberlemeye, sevinç ve hayra, şeref ve itibara; hastalık, borç ve üzüntüden kurtulmaya yorumlanır. Rüyada Zilhicce’nin onuncu gününde oruçlu olduğunu görmek, son nefeste iman ile
gitmeye alâmettir.
Ramazan orucunu açarak iftar ettiğini görmek ibadet kastıyla yolculuğa ve güzel İslam fıtratına, kaza orucu tutmak borcunu ödemeye, esaret ve sıkıntıdan kurtulmaya ve günahlardan tövbe etmeye, Bayram günlerinde oruç tuttuğunu görmek çirkin ve ayıplanan bir iş yapmaya, sevinilecek günde ve yerde üzülmek gibi bir ahmaklığa düşmeye, Yevm i şek denen şüpheli günde oruç tutmak günah işlemeye, Her çeşit sünnet ve nafile oruç tutmak ziyade hayır ve iyiliklere delalet eder.
Rüyada insanın kendisini oruçlu olarak görmesi, adağını yerine getirmeye, oruç tutmaya işarettir. Oruçlu bir kimseyi iftar ederken görmek, o kişinin gayet iyi olmasına veya bir yere yolculuk yapmasına; kendisini unutup orucunu bozduğunu görmesi, onun güzel ve iyi bir rızka sahip olacağına; kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye erişeceğine işarettir.
Rüyada oruçlu olarak görmesi, adağını yerine getirmeye yorumlanır. Oruçlu bir kimseyi iftar açarken görmek, o kimsenin iyi bir insan olmasına veya bir yere seyahat etmesine yorulur. Kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye edeceğine yorumlanır. Kişinin bir özveride bulanacağına ve bunun sonucunu kat kat alacağına işaret eder.

Rüyada oruçluyken kusmak: Rüyada oruçlu olduğu halde istifra ettiğini görmek, borçtan kurtulmaya delâlet eder. Yine rüyada, oruçlu olduğu halde istifra ettiğini ve ağzından inci çıktığını görmek, Kur’ân-ı Kerim’i tefsire veya kıraate muvafık olmaya işarettir.