Arkadaş Arama:

O 0

Rüyada Ot Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ot toplamak; hane halkının mutluluğuna vesile olmaya yorulur. Rüyada ot toplamaya gitmek ailecek maddi sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada kuru otları toplamaksa rüya sahibinin mal ve mülkünün artacağı anlamına gelir. Ot toplamak, rüyayı gören kişinin aynı zamanda iyilik ve mutluluk duyacağı haberler alacağı demektir. Mezarlıkta, bahçede, suda, dağdan yada herhangi bir yerden ot toplamak hayırlara yorumlanmaktadır.
Rüyada değersiz ot toplamak, kötü rızka ve adi yaşantıya işarettir.

Bazen rüyanızda hayvanlara ot toplanması, hayvan yiyeceğine, hazır alınan yeme işaret eder. Rüyada ot topladığını görmek, yoksul için zenginliğe, zengin için mal artışına işaret eder. Bazende ot toplanması umulmadık bir yerden gelecek fayda ve menfaate işaret etmektedir.
Rüyada iştah açıcı ekşi ot topladığını görmek, bir yakını veya dostundan hayır ve menfaat görmeye işarettir. Bazen de bu rüya, helal rızka, ucuzluk ve bolluğa, mal ve zenginliğe işarettir.
Rüyada bahçede dikenli ot toplamak, üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada bekar kimsenin ot toplaması, evlenmek suretiyle yeni akraba çevresi edinmeye işarettir.
Halkın otları toplayarak kucağında toplaması, o sene ucuzluk ve bolluk yaşanacağına işaret eder. Güzel kokulu kuru yada yaş ot toplamak, erkek çocuğa işarettir.

Kendisinin güzel kokulu otlar (çiçek, gül vb.) topladığını görmek, sevinçli bir gelişmeyle karşılaşmaya veya hastalıktan kurtulmaya işarettir.
Ot toplamak bazı tabircilere göre üzüntü ve kederden kurtulmaya veya alçakgönüllülüğe işarettir.