Arkadaş Arama:

O 0

Rüyada Otel Görmek

Rüyada otel görmek rızkını temin etmek için yolculuğa çıkacağınıza işaret eder. Kişinin rüyasında otel görmesi sürekli seyahatlere çıkacağına, hayatta çok başarılı olup, mutlu olacağı demektir. Rüyada görülen hotel, otel, motel ve kervansaray gibi gece konaklanan yerler, dünya işleri anlamına gelmektedir. Rüyada otel görmek, rüya yazarları tarafından yolculuk yapmaya, aile için huzura, sıkıntıdan uzaklaşıp dinlenmeye ve sorunlardan uzak durmaya yorulur. Kimi rüya tabircilerine göre ise rüyada görülen otel, zenginliğe, helal rızk kazanmaya delalet eder. Rüyada tanınmayan bir otel görmek, yolculuğa işarettir. Çünkü otel, garip ve yolcuların evidir. Bundan dolayı otel dünya evine de işarettir. Çünkü bir manada dünya evi de ahiret için bir yolculuk evidir.
Rüyada Otelde Kalmak
Rüyada bir otelde bulunduğunuzu görmek, yakında sizin bir yolculuğa çıkacağınıza yorulmaktadır. Bir otel odasında yattığınızı görmek, beklemediğiniz bir gelişme sayesinde yüzünüzün güleceğine ve rahatınızın yerine geleceğine işarettir.

Rüyada otelde kalmak yakın zamanda yolculuğa çıkacağınıza, bir otelde yattığınızı görmek; bir sebepten dolayı evde huzursuzluk yaşayacağınıza işarettir. Otelde kalmak, sürekli seyahatlere çıkacağınıza, hayatta çok başarılı ve mutlu olacacaksınız demektir. Demişler ki: Otelde kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa çıkar.
Rüyada otel görmek, ümitlerin yeşermesine, otelde kalmak arzuların gerçekleşmesine işarettir. Kendini güzel otelde görmek ise mutluluğa işarettir. Kişinin rüyasında otel görmesi, insanların gösterdiği saygınlık anlamına gelir. Otelde olduğunu görmek gurbet ve yalnızlığa, hüzünlenip özlem duymaya delalettir.
Rüyada Otelde Olduğunu Görmek
Rüya sahibinin rüyasında otele gittiğini görmesi, kişinin maddi ve manevi anlamda çektiği sorunların sona ereceğine işaret eder. Kişinin rüyasında otele gittiğini görmesi, rüya sahibinin iş hayatında güzel makama ulaşacağına alamet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada otel görmek, yolculuğa işarettir.

Rüyada Lüks Otel görmek
Rüyada görülen lüks otel hayırlı bir kazanç ile tabir olunur. Rüya sahibi iş hayatında güzel yerlere gelecek, bu sayede maddi ve manevi olarak gelişme gösterecek demektir. Rüya sahibi bir talebe ise eğitim hayatının sorunsuz bir şekilde sona ereceğine yorulur.
Rüyada Otelde Olmak
Rüyada otelde olduğunu görmenin anlamı hayırlara yorulur. Yakında bir yolculuğa çıkmayı işaret etmektedir. Rüyada güzel otelde olduğunu görmek, rüya sahibinin işlerinini açılacağı manalarına gelmektedir. Rüyada otel görmek, kişinin müjdeli haberler alacağı demektir. Benekli olarak otele girildiğinin görülmesi ise, görüş sahibi olunmaya işarettir, denilmiştir.
Rüyada otelde tatil yapmak

Rüyada tatil yapmak için otele gittiğini görmek, kişinin maddi ve manevi anlamda çektiği sıkıntıların sona ereceğine işaret eder. Kişinin rüyasında deniz kenarında bir otelde tatil yaptığını görmesi, rüya sahibinin iş hayatında bereketli kazançlar sağlayacağına alamet eder.
Rüyada Otel Odası Görmek
Otel odası, bayram namazlarının kılındığı sahra namazgâhına da işarettir. Rüyada bir otel odasından diğer bir odaya taşındığını gören kimse, bulunduğu yerden bir başka yere nakleder. Rüyada görülen otel odası, rüya sahibinin göğsünü işaret eder. Çünkü insan göğsü bir kafestir. Ayrıca, gurbeti, yolculuğu, sıkıntıyı ya da hasreti çağrıştırır. Bazen da kadını, evi, polisi, bekçiyi veya bir dosta işaret sayılır.
Rüyada otel odası görmek yolculuğa çıkmaya işaret eder. Otel odasını gören bekarsa mutlu bir evlilik yapar ve bu evlilik mutluluk getirir anlamındadır.

Başka bir rivayete göre de işleriniz yüzünden çok yorulduğunuzu, biraz dinlenmeniz gerektiğini işaret eder.
Yine otel odasında yattığını gören yola gidecek demektir. Demişlerki: bir otel odasında yattığınızı görmek; bir sebepten dolayı evde huzursuzluk yaşayacağınıza yorumlanır.
Rüyada otel almak
Bir kimse rüyada kendine otel satın aldığını görse, rüya sahibinin gelecekten hiçbir endişesi olmayacağına işaret eder. Şayet aldığı otel eski bir yapı ve yıkılmaya yüz tutmuşsa, rüya sahibinin sıkıntıya düşeceğine hükmedilir. Eğer otel yeni ise, rüyayı görenin sıhhatli bir ömür süreceğine yorumlanır.

Rüyada otel bakmak
Bir kimse rüyada bilmediği bir yerde kaybolduğunu ve sonra bir otele baktığını görse, o kişinin düşmanları tarafından gelecek herhangi bir tehlikenin devlet gücü tarafından önleneceğine işaret sayılır.
Rüyada otel işletmek

Rüyada bir otel sahip olduğunu ve bu otelin işletmecesi olduğunu görmek dünya evine işaret eder. Çünkü insanlar bu evde sadece konukturlar. Vade gelir ve yolculuk da başlamış olur. Bazen da, yol üzerinde görünen otel, rüyayı görenin üzüntü ve kederini giderir. Rüyada otel işletmek kimi zamanda dostluğu çağrıştırır. Bazı yorumcular da, Rüyada görülen oteli gurbete çıkmaktır demişlerdir.
rüyada otelci görmek, verilen sözü bozmaya, hainlik yapmaya veya hasta olan insanin ölümüne isarettir. otelci görmek, ayni zamanda zahmet cektikten sonra rahata kavusmaya, gecimsiz olan insanin ülfet ve ünsiyet icinde bulunmasina isarettir.