Arkadaş Arama:

P 0

Rüyada pabuç görmek ne anlama gelir ?

Rüyada pabuç görmek nedir ?
Rüyada Pabuç görmek, kış mevsiminde, üzüntü ve keder, yaz mevsiminde ise hayır ve berekettir. Hayırlı rüyalardandır. Rüyada pabuç almak ve giymekse, yüksek mevkiler kazanmaktır. Eldeki pabucu satmak, mevkinin elden gitmesi demektir.
Rüyada pabuç, evlat ile tabir olunur. Pabuç görmek, insanın din ve dünyaca akıbetine de işarettir. Bir kimsenin rüyada pabucunun güzel olduğunu görmesi, salih ve güzel amellere, iyi ve hoş hallere delalet eder. Bazı kere de pabuç rüyası, insanın malı ve arkada bırakacağı evladına alamettir.

Rüyada sol ayak pabucu, kızlara, sağ ayak pabucu da erkeklere işarettir. Rüyada kırmızı pabuç, bazı şüpheleri üzerine çekmek anlamındadır. Beyaz pabuç görmek rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine alamettir. Pabucu yeşil renkte görmekse bir başkası tarafından sevilmek demektir.
Rüyada giyilmemiş yeni pabuç, mal ve vakar ile tabir edilir. Yeni bir pabuç giymek, malın muhafazasına işarettir. Bazı tabircilere göre pabuç görmek, malı muhafaza etmek ile tabir etmişlerdir. Pabuç hizmetçiye de delalettir.. Rüyada yeni pabuç giymek, herkes tarafından medhü sena edilmeye alamettir.