Arkadaş Arama:

P 0

Rüyada padişah tahtı görmek ne anlama gelir?

Rüyada padişah tahtı görmek; sultanın askerlerini ve ordusunu çeken ve orduya kumanda eden bir melike delâlet eder. Padişah tahtına oturduğunu görmek, iyilik, ihsan ve şehitlerin ve de salihlerin kabirlerini ziyaret etmeye işarettir.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada padişah tahtı görmek, dokuz vech ile tâbir olunur: 1) İzzet, 2) Şeref, 3) Sefer, 4) Mertebe, 5) Ulüvv, 6) Velayet, 7) Kadr, 8) Makam ve kudret, 9) Faydalı emir. Yine rüyada altında bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını görmek, düşmanı kahr ile şereflenmeye ve yüksek mertebeye delâlet eder.

Rüyada padişah tahtına oturmak
Rüyada kendini padişah tahtı üzerinde güleş bir halde görmek, bolluk, bereket, saltanat ve rızkın genişliğine delâlet eder. Rüyada kendini padişah tahtı üzerinde güleş bir halde görmek, bolluk, bereket, saltanat ve rızkın genişliğine delâlet eder.
Rüyada döşemeli ve meçhul bir taht üzerinde oturduğunu görmek, bekâr için evlenmeye, evli için eğer hanımı hamile ise, erkek bir çocuğa delâlet eder.Rüyada zevcesiyle beraber bir padişah tahtı üzerinde olduğunu görmek, saadetli bir ömür sürmeye delâlet eder.