Arkadaş Arama:

P 0

Rüyada Papatya Görmek

Rüyada Papatya Görmek güzel bir kadına yahut hanımın akrabalarına işaret etmektedir. Birinden papatya almak o kimseyle dostluğa yorumlanmaktadır. Rüyada papatya toplamak ise hediyeye almaya delalet eder. ( Rüyada sarı, beyaz renkli papatya için Bakınız; Çiçek.) Ayrıca rüyada papatya görmek evlat yahut dost anlamına gelmektedir. Genel olarak baht ve zenginliğe işarettir. Aynı zamanda papatya rüyası mektup veya mesaj demektir. Beyaz papatya uzaktaki bir yakınızdan mektup ve ya mesaj alacağınıza işarettir.
Rüyada Papatya Görmek Ne Demek?
Rüyada görülen papatya, vefasız ama çok güzel bir genç kıza yahut yakışıklı bir erkeği gösterir. Papatya rüyası bazen güzel evlat veya sevindirici bir mesaja işaret sayılır. Kimi tabirciler papatya rüyasını hüzün ve gözyaşı yada karşılıksız bir aşk olarak ifade etmişlerdir. Kimi tabirciler ise iki gencin birbirlerini seveceklerine işaretle tabir etmişlerdir.

Rüyada Papatya Bahçesi Görmek
Gerek tek başına gerekse arkadaşla papatyalı bir bahçeden geçmek veya papatya toplamak, genç bir erkek için kaba bir kızla flörte; tecrübeli yaştakiler için az bir ücretle sabit bir işe gireceğine işarettir. Papatya çiçeği, eşinin akrabalarına işarettir, seklinde de tabir edilmiştir.
Rüyada Papatya Bahçesinden Geçmek
Papatya, hasta, yaşlı ve emektar bir hizmetçi kadınla yorumlanır. Rüyada papatya açmış bir bahçeden veya tarladan geçtiğini görmek şüpheli bir yola çıkmaya; papatya koparıp göğsüne taktiğini görmek, uzak bir yerden kötü bir haber alacağına; papatyaları toplayıp demet yapmak bir takım kötü insanlarla yüz yüze geleceğinize delalet eder.
Rüyada Papatya Demeti Görmek
Bir demet papatya görmek üzüntünün işaretidir. Fakat papatyaları tarlada veya bahçede görmek, mutluluğa ve sağlıklı bir yaşama işarettir. Hoş, iyi niyetli, yardımsever, herkesi hoş tutan kişidir. Bazı rüya yorumcularına göre papatya çiçekleri görmek, hanımın akrabalarına işaret eder.
Rüyada Papatya Toplamak
Papatya toplayan genç kız veya erkek birine ilgi duyar. Baharda kırda papatya görmek güzel umut ve hayallerdir. Rüyada papatya iyi niyetli, yardım seven, herkesi güzel tutan bir ahbap, iyi arkadaş olarak yorumlanır. Rüyada bir dağ eteğinden papatya toplamak, devletten bir ödül veya hediye almak demektir. Herhangi bir yerde papatya topladığını görmek yine hediye almaya işaret etmektedir.

Evli bir kimse rüyada papatya topladığını ve buket yapıp eve getirdiğini görse, rüya sahibinin bir evladı olacağına tabir edilir. Aynı rüyanın bekâr bir erkek görmesi, sevimli cana yakın bir kız ile gönül ilişkisine gireceğine tabir edilir. Aynı rüyayı genç bir kızın görmesi ise, rüya sahibinin, mali durumu iyi olan yakışıklı bir gençten evlenme önerisi alacağına yorumlanır.
Rüyada Papatya Almak
Bir başka rivayete göre de: Rüyada birisinden papatya aldığını görmek, o kimse ile olan dostluğa işarettir. Bazı tabirciler, papatyayı güzel bir kadın ile tabir etmişlerdir. Rüyada bir kişiden papatya almak veya o kimseye papatya vermek, sevdiği kimseye duygularını açmaya veya arkadaşlık ve dostluğa işaret eder.
Rüyada Papatya Dikmek
Çocuklarınızdan yana sevineceğinize işarettir. Rüyada dikilen papatyaların açtığını görmek ise akrabalarınızdan yana sevineceğinize işarettir. Bir dağın eteğine düşmüş papatyaları topladığını gören kimseye yüksek kademede ki bir devlet görevlisi, güzel bir şey hediye eder.
Rüyada Papatyadan Taç Görmek
Bekâr bir erkek rüyada başında papatyadan taç takmış genç bir kız görürse, rüya sahibinin evine bağlı, iffetli bir genç kız ile yuva kuracağına yorumlanmaktadır. Eğer papatyalı tacın kırmızı olduğunu görürse, evleneceği kişinin şehvetli ve ihtiraslı bir kimse olacağına işaret sayılır. Şayet tacın sarı papatyalardan oluştuğunu görür ise, evleneceği kişinin hastalıklı bir kimse olacağına işaret edilmektedir.

Sonuç olarak rüyada papatya iyi niyetli, yardım seven, herkesi hoş tutan bir ahbap, dost olarak tabir edilmiştir. Papatya toplayan genç kız veya erkek böyle birine ilgi duyar. Baharda kırda papatya görmek hoş umut ve hayallerdir.