Arkadaş Arama:

R 0

Rüyada Roka Görmek

Rüyada yeşil roka sebzesini görmek, üzüntün biteceğine, kederin gideceğine ve sıkıntının son bulmasına işarettir. Kişinin rüyasında roka tarlası görmesi, eniştesi olan erkeklere delâlet eder. Rüyada roka görmenin ve yemenin anlamı ise, rüya sahibinin işlerini geliştirerek helal rızk sahibi olacağını, ailesiyle birlikte güzel geçime kavuşacağı ve refah dolu bir hayat süreceği anlamına gelir. Mevsiminde taze, yeşil roka büyük para, bolluk, servettir. Rokanın üstüne sirke dökmek ise maddi zarardır. Rüyada roka yemek, acı haber alacağınızı sandığınız bir kimseden sizi çok sevindirecek çok güzel bir müjdeli haber alacağınıza, sevincinizi ailenizle paylaşacağınıza yorumlanır. Rüyada roka satın almak, aldığını görmek veya yeşil rokayı yemek ise dünyadan lezzet almaya işaret etmektedir. Denilmiştir ki rüyada görülen roka gibi sebzelerin hepsi kişinin ticaret yapacağına, erkeklerin iş sahibi olacağına, hüzün ve kederin biteceğine, çocukların sevincine ve ele geçecek bereketli mala delalet eder.
Rüyada roka veya buna benzer bir bitki görmek, yemek veya salata yapmak, gamı, kederi ve sıkıntının bitmesine işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı sağlığa ve zengin bir hayata yorumlarlar. Endişelerinizin yersiz olacağına sağlığınızın önceki durumdan daha iyi bir durumda bulunduğuna işarettir. Mevsiminde görülen roka rızık olarak ifade edilir. Rüyada roka görmek, maddi açıdan kazancı bereketli, kendisine verilen işi layıkıyla yapan ailesine düşkün, saygın bir kimse olarak tanımlanır. Bazen sevince, mutluluğa yahut sevdiklerine kavuşmaya işaret eder. Bazen de kişinin rüyasında yeşil yapraklı taze roka görmesi, borçtan kurtulmaya, hasta olan kimsenin şifa bulacağına veya bol rızka işaret sayılır. Kimi rüya tabircilerine göre ise rüyada roka görmenin manası, beklenen haberin sevinçli olacağına müjde sayılır. Bir kimse rüyada roka topladığını görse yahut toplamak için bostanda çalıştığını görmek rüya sahibinin şansının açıldığını ve geçim sıkıntısı çekmeyeceğine işaret eder.

Eğer topladığı rokaları sarardıklarını görürse, o kimsenin hastalanacağına yorumlanır. Veya üzüntülü bir haber alacağına hükmedilir. Şayet topladığı rokaların hayvanlar tarafından yenildiğini görürse, rüya sahibinin servetinin başkaları tarafından alınacağına işarettir. Rüyada roka görmek kimi zaman genç güzel bir kız olarak tanımlanır. Roka rüyası bol kazanca, kolay kazanılan helal mala da yorulur. Roka aynı zamanda rüyayı gören kimse için sıhhat, mala veya gösterişe işaret eder. Kişinin bostandan roka topladığını ve rüyasında roka sattığını görürse, rüyayı görenin kısmetinin açılacağına, işlerinin yoluna gireceğine işaret edilir. Öğrenci bir kimsenin rüyasında yeşil roka tarlasını görmesi rüya sahibinin faydalı ilimler öğreneceğine ve ailesinin adını yücelteceğine işarettir. Bekâr bir kimse rüyada bir rokayı yıkayıp, yapraklarını yediğini görse, evleneceğine işaret eder. Şayet topladığı rokayı salata yapmak için bir tabağa koyduğunu görürse, evliliğin mutlu ve uzun süreceğine yorumlanır.