Arkadaş Arama:

R 0

Rüyada Ruh Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ruh görmek baht açıklığına, devlet ve saadete, keder ve üzüntüyü gidermeye, anne babaya, mal ve şerefe, hayatın zorluklarına severek katlanmaya işarettir. Bazen de ruh görmek, bir dostunuzla yapacağınız ticaretle kazançlı çıkacağınızı gösterir. Ruh aynı zamanda, rızk ve berekete delildir.
Kişinin Rüyada ruh görmesi, hayat, geçim, zenginlik, sanat ve rızka delalettir. Ruh baht açıklığına, devlete, rüya sahibinin geçiminin ve dünyasının rahatlığına ve genişliğine delalet eder.

Rüyada Ruh Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada ruh olmak görmek, hayatınızda kazançlı ve huzur dolu günlerin olduğuna yorulur. Rüyada görülen kötü ya yada iyi ruhun, yaşamınızdaki huzur dolu günlere ve iyiliklere işarettir. Rüyada ruh gören kimse, iyilik yapmayı seven, başka kimselere yardımcı alan, içinde kötülük barındırmayan biri olacağına delalet etmektedir.
Peygamber Efendimiz (s.a.v), ruhla ilgili rüyaları, ahiret kısmeti ve mutluluğu ile yorumlanışlardır.

Rüyada Ruh Çağırmak, Çağırdığını Görmek
Ruh çağırdığını görmek, bilgin bir kimseye işarettir. Ruh çağırdığınızı görmeniz, sizi ilgilendirmeyen bazı islere karıştığınız, bu teşebbüssünüzün size hiç bir yararı olmadığını gösterir.
Rüyanızda tuhaf giysili, asık suratlı kimselerle ruh çağırmak, boş ve anlamsız şeylerle uğraşan bir kimseye işaret eder.

Ruh çağırdığını, ruhlarla ilişki kurduğunu ileri süren birini görmek, insanların zaafını kullanarak onları sömüren bir sahtekara işaret eder.
Ruh çağırma seansında bulunduğunu görmeniz, merak duyduğu bir konuda araştırma yapmaya işarettir.

Rüyada Ruh Hissetmek
Ruh hissetmek mal, rızk ve berekete, üzüntü ve kederi gidermeye, dost ve arkadaş, ilim ve ibadetin zorluklarına severek katlanmaya işarettir. Ruhla ilgili rüyayı Efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır; Ruh hissetmek baht açıklığına, devlete ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe işaret etmektedir.

Rüyada Ruh İle Konuşmak, Konuştuğunu Görmek
Ruh, ezelî değildir. Sonradan yaratılmıştır ve bedene âhirette iade edilecektir. Ruhun sizinle konuştuğunu gördüyseniz, gizli düşmanlarınız olduğuna işaret eder.

Ruhunu görmek veya onunla konuşmak, baht açıklığına, devlet ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe işaret eder.

Rüyada Kendi Ruhunu Görmek
Kişi kendi ruhunu görürse gizli kalmış şeyleri öğrenecek demektir. Ruh ışıklı ise kişinin günlerinin huzurlu olacağına işarettir. Rüyada ruh görmek; umulmadık bir olayla karşılaşmaya işarettir.

Rüyada Ruhun Cesetten Çıktığını Görmek
Ruhun cesetten çıktığını görmek emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın veya hapisteki kimsenin kurtulmasına ya da görüşmediği kimselerle bundan sonra görüşmeye delalet eder.

Rüyada ruhun bedenden çıktığını görmek, emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın veya hapisteki kimsenin kurtulmasına işaret eder.
Bazen ruhun bedenden çıktığını görmek, herhangi bir sebeple görüşmediği kimselerle bundan sonra görüşmeye işaret eder.
Bazen de ruh rüyası, ilham kaynağı olan şeylere, yetenek ve sevgi gücüne işaret eder.
İmam Nablusi’ye göre ruh rüya tabiri kişinin rüyada ruhun cesetten çıkarıldığını görmesi. emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın şifa bulmasına, sürür ve feraha delalet eder. Zindanda olan birinin rüyada ruhunun cesetten çıkarıldığını görmesi, hapislikten kurtulmaya delalet eder. Bu rüya bazı kere de dostlarla görüşmeye işarettir.

Genel Anlamda Rüyada Ruh Görmek Ne Demektir?
Ruh görmek, hayırlar ve nurlar içinde olmaya, rüya sahibinin yoluna hayırlı kısmetler çıkacağına yorulur. Rüya sahibinin şansının açılacağı demektir. , Günlerinizin kazançlı ve mutlu geçeceğine işaret eder. Kişinin dertlerin ve üzüntülerin etkisinden kurtulacağına, geçmişte yaşadığı acıları, kayıpları, hayal kırıklıklarını ve gönül yaralarının yavaş yavaş unutacağına delalet eder.
Rüyada ruh görmek, ani haber, hesapta olmayan bir gelişme, hazırlıksız yakalanılacak bir gelişme olarak kabul edilir. Rüya sahibinin hiç aklından geçmeyecek bir olay yaşayacağına işaret eder.