Arkadaş Arama:

N 0

Rüyada Sabah Namazı kıldığını görmek neye işarettir? Sabah namazını kılmak

Rüyada sabah namazını kıldığını görmek, çok rızka, helal mala, arzu ve muradın husulüne nailiyete işarettir. Rüyada cemaatle sabah namazını kıldığını görmek, şeriat ve sünnete ittibaya, hacca veya yolculuğa dalelettir ve o kişi her harukalde selâmet bulur. Son nefeste îman ile göçüp cennet-i âlâya girer. Rüyada sabah namazı kılmak, sevinç, sürür ve saadet vesilesidir ve günün bütün ferahlığının geldiği ilk saatlerdir. Sabah namazı, büyük memuriyete, reisliğe, emaneti yerine getirmeye, Allah’ın farz kıldığı şeyleri yerine getirmeye, korku ve endişelerden emin olmak anlamlarına gelmektedir.
Derler ki: Sabah namazını kıldığını gören kimse, yeme-içme ve giyim kuşam gibi kendisine zaruri olan şeyleri hazırlamaya işarettir. Bir kimsenin rüyada sabah namazını kıldığını görmesi, onun yapacağı yemine işarettir. Rüyada kıbleye doğru sabah namazını kıldığını görmek, dünya ve ahrette hayra yorumlanır.

Rüyada abdest alıp sabah namazı kılmak
Abdest alıp sabah namazını kıldığını gören, keder ve üzüntüden kurtulur. Rüyayı gören tüccarsa, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Mescitte sabah namazı kıldığını görmek muradınıza ereceğinizi belirtir.