Arkadaş Arama:

S 0

Rüyada Sabun Görmek

Temizlik malzemesi olduğundun rüyada sabun görülmesi insanın manevi yüksekliğine, temizlik ve takvaya delâlet eder. Rüya sabun görmek; ele geçecek mala işarettir. Sabun, kiri, pisliği giderdiğinden, Rüyada sabun gören, keder ve üzüntülerinden kurtulacağı anlamına gelir. Gençler için rüyada renganerk sabunlar görmekse, ellerine geçecek malla, yapacağı işlerde başarıya ulaşacağını gösterir. Bazen de sabun, kiri giderdiğinden sabunla el yıkamak, kederlerin gitmesine isarettir, kir ise kederdir. Sabun koklamak iç ve dış iyiliğine, ilim ve irfana, güzel amele çıkar. Renganerk sabun, sıvı sabun, kırmızı, pebme, yeşil gibi diğer tüm renklerde görülenler sabun rüyaları da bu şekilde yorumlanır. Rüyada yeşil sabun görmek veya yeşil renkli sabunla elini yıkamak, genç erkekler için, para kazanmak için yaptığı işlerde başarılı olacağına, kadınlar için de mutlu bir yaşantıya veya birlikteliğe işarettir.
Mala, üzüntü ve kederin gitmesine, Sabun kırıntısı (parçası) kederli kimseyi teselli eden insana yahut hakim ve üst düzey bir görevliye arz edeceği olaya, Sabunla elbise yıkamak hastanın iyileşmesine, günahkarın tövbe etmesine, üzüntüden kurtulmaya, borcu ödemeye delalet eder. Rüyada görülen sabun, elde edilecek maldir.

Rüyada sabun görmek İmam Nablusi: Rüyada sabun görmek, genç erkekler için ele para geçmesi ve işlerinde başarılı olacağına, sabun kalıbını görmek, sıkıntılı ve üzüntülü kimseye yardımda bulunacağına işarettir. Sabunla bir şey yıkamak dertlerden kurtulmaktır. Sabunla elbise yıkadığını görmek dertlerinden kurtulmasına tabir edilir. Birine sabun veren bir yakınına kırılır.
Sabun kalıbını görmek: Kederli ve tasalı kimseye manevi yardıma; sabunla elbisesini yıkadığını görmesi sıkıntılarından kurtulmasına işarettir. Sabun kalıbını görmek, sıkıntılı ve üzüntülü kimseye yardımda bulunacağına işarettir. Birine sabun veren bir yakınına kırılır.
Sabunla bir şey yıkamak: Sabunla elbise yıkadığını görmek dertlerinden kurtulmasına yorumlanır. sabunla birşey yıkamak; bütün sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya tabir edilir.
Rüyada sabunla temizlik yapmak: Rüyada sabunla bir elbise yıkadığını ve temizledigini yada sabunla temizlik yaptığını gören kimse, hasta ise iyilesir, günahkar ise tövbe eder üzüntüden kurtulur, borçlu ise borcunu öder.

Sabun parçası, kederli bir kimseye teselli veren, bir adamdir. Sabun parçasi, rüyayi görenin padisaha veya hakime arzedecegi bir vakaya da, işarettir.
Sabun yemek; başvurulan bir işte kazanç zorluğu çekmeye işarettir.
Rüyada beyaz sabun görmek: Rüyada beyaz bir sabun görmek saliha ve temiz bir kadına işarettir. Beyaz sabun, başarının kanıtıdır. feraha, sevince nail olmaya tabir edilir.
Rüyada köpüklü sabunla yıkanmak: Para ve nakit demektir. Rüyada sabunla yıkandığını görmek sağlıklı bir hayata ve günahlardan törve etmeye ve endişelerin giderilmesine yorumlanır. Sabunla yüzünü yıkanmak ferah ve güzel günlerin gelmesidir. Rüyayı gören kişi, dertlerinden ve kederlerinden yakın zamanda kurtulacaktır. Kötü bir hastalığı varsa atlatacağına ve tedavi olacağına işaret eder.

Nehirde sabunla yıkanmak: Nehirde yıkandığını, sabunla köpükleyip suyu avuçlayıp başına döktüğünü görmek, büyük bir mirasa delâlet eder.
Rüyada sabunla yüzünü yıkamak: Rüyayı gören kişi bekar ise yakın zamanda bir evlilik gerçekleşebilir. Rüyada sabunla yüzünü yıkadığını gören kişi için, bol kazançlı ve lüks bir hayatının olacağı anlamına gelir. Bunun dışında yeni bir araba veya yeni bir ev değişikliği olabilir. Kişi evli ise bu kişinin eşinin saf ve temizliğini anlatan bir rüya olarak ta yorumlanır.
Rüyada sabunla başını yıkamak: Kişi için kısmetin ve kazancın artmasıdır. Üzüntüden kurtulmaya ve refaha alâmettir.