Arkadaş Arama:

S 0

Rüyada Saksı Görmek

Rüyada saksı görmek gören kişi bekarsa genç güzel yakışıklı biriyle evlenir, rüyayı gören kimse evliyse kar ve kazancı artar. Bekarlar için Rüyada saksı almak evliliktir. Evliler için saksı görülmesi hayırlı evlat ve kısmettir. Rüyanızda görmüş olduğunuz boş saksı ise sıkıcı bir bağ anlamına gelir. Rüyada saksının kırılması ise bir ilişkinin bitmesi demektir.
İslami rüya tabirlerinde “rüyada saksı görmek”, rüyayı gören kişinin kar ve kazancının artacağına işaret eder. Bekar bir kimse rüyada saksı görse, evlenir. Yani genel anlamda rüyada görülen saksı evliliği simgeler. Ayrıca bolluk, bereket ya da bol kazanca işaret sayılır.

Rüyada Saksı Almak Ne Demektir?
Rüyada saksı almak, bir evlilik işaretidir. Yani bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz ev halkından birinin evlenmesine işaret sayılır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada saksı almak, bekar için evliliğe, evli için kar ve kazanca işarettir.

Rüyada Saksı Sulamak Ne Anlama Gelir?
Rüyada saksı sulamak yine bekarlar için evliliktir, evliler için ise işinin yolunda gideceğine alamettir.

Rüyada Saksıya çiçek dikmek Neye İşarettir?
Çocuk sahibi olmaya yada işlerde başarıya alamet eder. Sarı renkli çiçeği saksıya dikmek, dindarlığa; beyaz renkli çiçeği saksıya dikmek, paraya işarettir.

Rüyada Saksı Görmek ve Dikmek
Bekar bir kimse rüyada bir saksıya çiçek diktiğini görse, rüya sahibinin yeni bir yuva kurup evleneceğine işaret eder. Yahut rüyayı görenin iç güveyi olacağına yorumlanır. Eğer evli bir kimse bu tür bir rüya görürse, evlenecek çağda evlatları varsa yakın bir zamanda düğün yapacaklarına hükmedilir.

Rüyada saksının kırıldığını görmek
Rüyanızda saksının kırılması ayrılığa yada işlerde zarara uğramaya alamettir. Rüyada saksının kırıldığını görmek, rüya sahibinin kısa bir süre için yolculuğa çıkacağına yorumlanır. Bazen de rüya sahibinin yakın bir arkadaşıyla arasının bozulacağına işarettir.

Rüyada saksı devirmek
Bazen hastalıktan şifaya, borçtan kurtulmaya, bazen da mülk sahibi olmaya, gelecek bir yardıma çağrışım yapar. Kimi zaman doğacak bir bebeğe, yeni bir işe girmeye, kimi zaman da, dargınlığa, kırıcı bir söze veya ölüme yorumlanır.

Rüyada Saksı Görmek ve Almak Neye Delalettir?
Evli bir kadın rüyada bir saksı alıp eve getirdiğini görse, rüya sahibinin eşiyle hoş geçindiklerine işaret eder. Eğer getirdiği saksıya çiçek diktiğini görürse, rüyayı görenin bir çocuğu olacağına hükmedilir. Şayet evli bir erkek içinde çiçek olan bir saksı aldığını görürse, rüyayı görenin yabancı bir kadınla gönül ilişkisine gireceğine işaret sayılır. Yahut aile arasında bir huzursuzluğun çıkacağına yorumlanır.

Rüyada saksı Görmek ve fırlatmak
Rüyada saksı görmek, sadık dosta, kadına, sevinç ve sürura, altın ve gümüş cinsinden mala işarettir. saksı fırlatmaksa bazen hüzün ve kedere bazen de ayrılığa işaret etmektedir.

Rüyada saksı sulamak
Rüyada saksı sulanması, olgun, zarif, güzel ve hoşsohbet bir kadın veya erkeğe işaret eder. Saksı sulamak, hayır ve iyilik sahibi biri olarak anılmaya, eş ve çocuklarını sevmeye işarettir. Aynı zamanda rüyada saksı sulamak, güzel bir kadınla yahut varlıklı yakışıklı bir erkekle evlenmeye işarettir.

Rüyada Saksı Vermek
Rüyada birine saksı verdiğini görmek, o kimsenin huzur ve mutluluğunun devamı için yardımcı olmaya işarettir. Bir yerde çok sayıda saksı veren kimsenin, çok evladı olur.

Rüyada saksı taşımak
Bazı yorumcular, rüyada saksı taşımanın, her hâlükârda sevince işaret ettiğini söylemişlerdir. Rüyada saksı taşımak, büyük hayırlara, nail olmaya işarettir. Rüyada saksı taşıdığını görmek, uzun sürecek evliliğe veya eşinin mutluluğuna işarettir.

Rüyada saksı yapmak
Bekâr bir kimse rüyasında saksı yaptığını görse, o kişinin hali vakti yerinde olan ve tatlı dilli güler yüzlü birisiyle evleneceğine işaret sayılır. Bazen de rüyada saksı yapmak, rüya sahibinin neşeli, sevinçli bir haber alacağına hükmedilir.

Rüyada Çiçek ve Saksı Görmek
Rüyada bahçe ve saksıda çiçeklerin görülmesi, uzun ömürlü çocuğa işarettir. Rüyada görülen çiçekli saksı, samimi bir arkadaşı işaret eder. Kimi zaman da, eş veya evlada işaret sayılır. Ayrıca güzel söz olarak tanımlanır. Kimi zaman da mirası çağrıştırır.

Rüyada saksı hediye almak
Bir kimse rüyada saksı hediye aldığını görse ve rüya gören evli ise, bir kız evladına kavuşur. Bazen rüyayı görenin şerefli ve yüksek bir makama erişeceğine işaret sayılır. Rüyada saksı hediye almak, neşeye, sevince ve mutluluğa yorumlanır. Eğer rüyayı gören erkek ise, yakın bir zamanda hayalindeki genç kızla tanışacağına işaret sayılır. Aynı rüyayı bir kadın görürse, o kişinin bir mirasa konacağına hükmedilir. Rüyayı gören genç kızsa, hayalindeki erkekle evleneceğine işaret sayılır. (Ayrıca bakınız; vazo )