Arkadaş Arama:

S 0

Rüyada Salyangoz Görmek

Rüyada küçük salyangoz hayvanı görmek, işlerinizde ağır bir tempoda da olsa başarıya ulaşmaya yorulur. Böyle bir rüya gören kimse sıkıntılarını atarak artık aşkta karşılık görecek demektir. Rüyasında salyangozun kabuklusunu gören, kimse çeşitli zahmetlerin ardından refaha kavuşacak anlamındadır. Eğer salyangoz canlı ise, elinize çok para geçecek demektir. Rüyada görülen salyangoz şansa ve bahta yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada salyangoz görmeniz bol para kazanmaya işaret eder. Rüyada salyangoz kabuğu görmek, mal, mülk elde edeceğinize veya görmüş olduğunuz salyangoz kabuğu kadar para kazanacağınaz delalet eder. Kişinin rüyasında salyangoz görmesi, elinize bol miktarda servet imkanı geçeceğine ve mutlu olacağınıza işarettir. Salyangozlar, tatlı sularda, denizlerde ve bütün çevrede görülebilen hayvanlardır. Salyangoz görmek, mala, menfaate veya şansın açılmasına işarettir. Rüyada kabuklu olsun yahut kabuksuz olsun yağmurla havalarda salyangoz görmek, işlerinizde yavaş yavaş başarıya ulaşacağınız demektir. Aşkınıza karşılık bulacaksınız , elinize çok fazla para geçecek ve mutlu olacaksınız. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada görülen salyangozlar salyangoz tembellikle tabir edilir. Salyangozlar yağışın bol olduğu ve havanın tam soğumadığı sonbahar aylarında sürekli görülürler. Bu yüzden bir bekar bir kimsenin rüyasında salyangoz görmesi yuva kuracağına çağrışım yapar. Evliler için sıkıntılı zor günlerin geçeceğine işaret sayılır.
Rüyada Salyangoz Yemek
Rüyasında salyangoz yediğini gören, kişinin atacağı akıllı adımların ardından selamete ve varlığa kavuşacak anlamındadır. Salyangoz yedigini gören kimse işlerinde kazançlı olur. Rüyada salyangoz yemenin anlamı, bolluk, bereket, huzur, kısmet ve şanstır. Eline de varlıklı bir kimse sayesinde bir miktar para geçer. Rüyada salyangoz yemek, yediğini görmek; baht açılmasına, büyük miktarda rızk kazanılmasına işarettir. Rüyada salyangoz yemek, zenginlik ve büyük varlıkla açıklanmaktadır. Rüyasında salyangoz yediğini gören kimsenin çevresinde her daim güvendiği kişilerin olacağına, yanında olduğu, maddi ve manevi yardımlarda bulunduğu birilerinin varlığına rivayet olunmaktadır. Rüya sahibi için salyangoz yemek tam bir sevinç ve mutluluktur.

Rüyada Kabuksuz veya Kabuklu Salyangoz Görmek
Rüyada görülen kabuksuz salyangozlar işlerin hızlanacağına, kabuksuz salyangozlar ise üzüntünün biteceği, geçim darlığının sona ereceği gelişmelere işaret etmektedir. Rüyanızda kabuksuz salyangoz görmek, yakınlarına güven duymaya, etrafında güvenilecek insanların varlığına işaret etmektedir. Rüyada kabuksuz salyangoz görmek ise, gelecek küçük bir yardıma yorumlanır. Kimi rüya tabircilerine göre kabuklu yahut kabuksuz salyangozlar tembelliğe, ele geçen fırsatı kaçırmaya, bazen da yapılacak bir işin sonuç vermeyeceğine, o işten zarar görüleceğine işaret eder. Kimi yorumcular zayıf bir rakibe yorumlarlarken, kimi yorumcularda, haramda gözü olmayan, dünya zevklerini bırakıp kendini hayırlı işlere, dine adayan bir kimseye işaret saymışlardır. Rüyada salyangoz görmeniz, üzüntü, keder ve sıkıntının bitmesidir.
Rüyada Salyangoz Toplamak, Topladığını Görmek
Salyangoz topladığını gören kişi, mal biriktirip zengin olacağına işarettir. Rüyada salyangoz topladığını görmek, kişinin sıkıntılarının son bulacağı demektir. Rüya sahibinin halk arasında saygın biri kişi olacağı ve aynı zamanda toplumda hürmet göreceğine alamet eder. Rüyada denizde, sıcak yerlerde, sonbahar aylarında salyangoz toplamak güçlük ve zahmetle kazanılmış olan malın semeresine; kabuklu salyangoz toplayıp bir yere biriktirmek bir adamdan mal elde etmeye delalet eder. Rüyada salyangozların toplandığını görmek, çok hayırlı bir rüyadır.
Rüyada ele, vücudunun bir yerine yahut bedene salyangoz yapışması iş hayatında istediği seviyeye geleceğine, başarıların zaferlerle dolacağına, işlerinin açılacağına, umutlarının yeşereceğine, bereketli olacak büyük işlere gireceğine, ailenle mutlu hayat süreceğine, çok büyük ve güzel işler yapacağına, makamının yükseleceğine alamettir.