Arkadaş Arama:

S 0

Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek kuvvet, büyüklük, şeref, zenginlikle yorumlanır. Rüyada görülen silahın anlamı ihsan, yöneticilik, memuriyet, emniyettir. Rüyada silah itibar ve saygınlık kazanmak demektir. Bu rüya hayırla yorumlanır. Silah rüyasını gören rüya sahibi için şerefe nail olunacağını, sıkıntı ve üzüntülerden kurtulacağını ve mutluluğa çıkacağı anlamına gelir.
Rüyada Silah Bulmak

Rüyada silah, düşmana galip gelip zafer bulmaya, kuvvete ve hastalıktan def etmeye işarettir. Rüyada güzel bir silah bulmak demek hayırlara yorulur. Rüyada bulunan silahın manası; mevki, kudret, zafer, yükseliş, saygınlık, başarı, rütbedir. Rüyada kişinin her hangi bir yerde silah bulması çok iyidir. Rüya sahibinin tüm sağlık sorunlarından, dertlerinden ve sorunlarından kurtulacağı anlamına gelir. Bir kimse üzerinde silah olduğunu görse, kendisi de silahı olmayan bir kavim arasında bulunsa o kimse o kavmin reisi olur.
Rüyada silah görmek gören bir yere başkan olmak demektir. Üzerinde bütün silahları taşıdığını gören hastaysa iyileşir. Bir şeyden çekiniyor ve korkuyorsa bu korkusundan kurtulur. Yolcuysa emniyetle yoluna gider ve selametle geri döner.
Rüyada silah taşımak
Hayırla tabir edilen bir rüyada silah taşınması beladan, kazadan korunmaya ve tehlikelerden uzak olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişi sağlık sorunları yaşayan biriyse onun şifa bulacağı anlamındadır. Rüyada silah taşımak kişinin güvende olacağını ve çıkabilecek kazalara karşı tehlikelerden korunacağı anlamına gelir.

Bir kimse silahlı olduğu halde halkın kendisine baktıklarını görse, halk, o kimsenin dedikodu ve gıybetini Yapar. Eğer bakan halk, ihtiyar kimseler ise, onlar o kimsenin dost ve ahbabıdırlar. Bakanlar genç iseler, o kimsenin kötülüğünü isteyen düşmanlarına işarettir.
Rüyada üzerinde silah görmek ve o silahları kullanmaya kudreti olduğunu gören kimsenin, kemal sahibi birisi olduğuna tabir olunur. Bu rüyayı gören kimsenin, arzu ve isteğine ulaşacağına tabir edilir.
Ellinde bir kılıç veya silah olması, rüya sahibinin yapacağı bir işten dolayı şöhret bulacağını ifade eder. Silah ilme, doğru habere ve din hayatının güzelliğine tabir olunur.
Bazen de bu rüya, dinde salaha işarettir. Rüyayı gören korkuyorsa ve hasta ise Allah u Teâlâ Hazretleri (C.C.) şifa verir. Eğer yolcu ise, ailesine sağ salim olarak döner.

Rüyada Silah Almak Ne Demektir?
Bir kimsenin rüyasında büyük bir silah alması, kuvvete ve düşmanları alt etmeye ve zafer kazanmaya belirtir. Rüyada aldığı silahı kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine yorumlanır.
Bir kimse soyularak silahının elinden alındığını görse, devlet ve saltanatının ve kavminin kuvvetsiz, zayıf olmasına yorulur.
Rüyada silah almak, ilmi yüksek bir kişi olacağını, rüyada silah kuşanmak ise rüyayı gören kişiyi fakirlik ve şiddetten kurtaracak mala ve düşmanı kovup kahretmeye, silah alan kişinin korktuğu kimselere karşı galip geleceği manasına gelir. Silah kuşandığını görmek, ilaca, şeytanın şerrinden kendisini muhafaza etmeye işarettir.

Rüyada Silah Doğrultulduğunu Görmek
Kişinin rüyasında bir kimseye silah doğrulttuğunu görmesi güvende olacağına, iş hayatında yaşanan kötü gelişmeler yüzünden uğranılan zararın tekrar kazanılacağına ve huzurlu ve mutlu günlerin yaşanacağına işaret eder. Aynı zamanda silah doğrultmak elinize yeni iş fırsatlarının geçeceğine işaret eder.
Rüyada silah kuşanmak, kendisiyle hastalık ve dertlerin giderildiği ilaca, şeytanın şerrinden kendisini muhafaza eden zevceye, keder ve üzüntüden kurtulacağına işarettir.
Bir kimsenin rüyada silah görmesi, düşmana karşı zafer bulmaya, kuvvete, izzete ve hastalıklardan şifaya delâlet eder. Rüyada ok, kalkan, kılıç, süngü gibi harp aletlerini, silahlarını görmek, izzete, şerefe, yüksek rütbeye, zafere ve müjdeye işaret eder.