Arkadaş Arama:

T 0

Rüyada Tahin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tahin görmek, kıymetli ve çok mala işarettir. Rüyada görülen tahin bazen, olur olmaz şeylerle mutlu olan kimse anlamına gelir. Tahin bazen bereketli, helâl kazanılmış bir mala demektir. Bazen da fitneye veya üzüntüye yorumlanır.
Tahin rüyası, nasıl görülürse görülsün, hayır, menfaat ve nimete işaret eder. Kişinin rüyasında tahin görmesi aynı zamanda evliliğe, iş hayatındaki gelecek olan sevinçli bir habere çağrışım yapar.

Kimi zaman ise, acı söze, tatlı yalana, sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Genel manada rüyasında tahin gören kişinin her şekilde kazançlı çıkacağını gösterir.

Rüyada Tahin Görmek Anlamı ve Yorumu
Bir kimse rüyada tahin yaptığını görse, rüya sahibinin girişeceği bir işten çok kazanıp ferahlayacağına yorumlanır. Eğer rüyada tahin yediğini görürse, rüyayı görenin sevinçli bir haber alacağına hükmedilir.
Rüyada tahin satın aldığını, hediye edildiğini veya tahin bulmak, bekâr için evlenmeye, diğer insanlar için bol rızka, hayırlı evlada ve iyi bir hayat sürmeye delalet eder.
Rüyada tahin görmek, hayırlı mala, ekonomik refaha, zorluk ve yoksulluktan kurtulmaya, yararlı ilme, farz ibadetleri vaktinde ve tam olarak eda etmeye işarettir.

Bazen tahin yaptığını görmek, rüyayı gören kişinin hanımı tarafından mirasa konmaya işarettir.
Şayet hasta bir kimse aynı rüyayı görür ise, rüya sahibinin kısa bir sürede iyileşeceğine işaret sayılır. Eğer tahini evinin mutfağında yaptığını görürse, rüyayı görenin kısmetinin artacağına veya ailesine kısmetli bir misafir geleceğine işarettir.

Rüyada Tahin Almak
Rüyada tahin görmek bazen da varlık veya bereket olarak tanımlanır. Bekâr bir kimse için rüyada tahinli bir yiyecek görmek, evliliğe çağrışım yapar. Tahin almak, sevindirici bir haber almaya işarettir.
Bir kimse rüyada tahin alıp evine getirdiğini görse, rüya sahibinin uzaktan tanıdığı bir arkadaşının geleceğine işaret eder. Eğer rüyada birine tahin verdiğini görürse, rüyayı görenin ortak bir iş kuracağına işaret sayılır.

Şayet tahini sulandırıp içtiğini görürse, rüya sahibinin keyfini hoş edecek bir olayla karşılaşacağına hükmedilir. Rüyada pekmezli tahin içmek, ilim ve irfan öğrenmeye, akraba ve dostlarına yararlı olmaya işarettir.
Şayet pekmezi tahin ile karıştırıp yediğini görür ise, rüyayı görenin işlerinin iyi gideceğine işarettir. Hasta bir kimse için rüyada tahin görmek ise, rüya sahibinin sağlığına kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Tahin Yemek
Rüyada tahin helvası yemek, bereketin işaretidir. Aynı zamanda rüyada tahin yemek rüya kişinin bereketli ve temiz rızık kazanacağı rivayet edilir. Tahin yediğini görmek bazen de arzuların gerçekleşmesine ve umut ettiği mutlu günlere kavuşmaya işarettir. Tahin görmek kişinin bolluk ve bereket içinde bir yaşam süreceğini ifade eder.