Arkadaş Arama:

Ü 0

Rüyada Üniversite Görmek

Rüyada üniversite görmek, rüya sahibi için yaşanılan kötü durumlar iyi yönde değişecek demektir. Aile ve çalışma hayatında da kazançlı olacağınıza yorumlanır. Üniversite görmek başarının işaretidir. Rüyada üniversitede öğrenci olduğu görmek, yakın zamanda eline mal yahut para geçeceğine delalet eder. Üniversite rüyası, yoksulluktan kurtulmaya ve iyi bir meslek sahibi olmak anlamına da gelebilir.
Rüyada Üniversite Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada görülen üniversite başarıyı işaret eder. Üniversite iş ve aile yaşamında karşılaşılacak problemlerin çözülmesine, mevki sahibi olmaya, sayılan, sevilen bir kişi olmaya yorumlanır. Rüyada üniversite görmek rızka, sevinçli bir haber almaya, huzurlu iş ortamı kurmaya, doğru yolu bulmaya işaret eder.

Rüyada üniversitede olmak
Rüyada bir üniversitede ders veya konferansı dinlerken görülmesi, durumunun pek yakında düzeleceğine işarettir. Rüyada bir üniversitede olduğunu görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durum iye doğru değişecek demektir. İş yaşamınızda da başarılı olacağınıza yorumlanır.
Rüyada üniversitede okumak
Üniversitede okumak başarının işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda hedeflerinize ulaşacağınız ve istediğiniz bölüme yerleşeceğiniz anlamına geliyor. Kişinin hayatı için önemli şeyler öğreneceğine ve olgunlaşacağına işaret eder. Rüyada üniversitede okumak başarının işaretidir. Bu rüya iş hayatınızda hedeflerinize ulaşacağınız anlamındadır.
Rüyada Üniversite de Öğrenci Olduğunu GörmekRüyada bir üniversitede öğrenci olduğunu görmek, pek yakında eline bir mal veya para geçeceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: üniversitede öğrenci olmak veya üniversiteye kayıt yaptırmak, iyiliğe yorulur. Üniversite aynı zamanda bazen alım satıma, bazen de fitne çıkarmaya işarettir.
Rüyada Üniversitede Ders VermekBir üniversitede ders verdiğini veya konferansta bulunduğunu veya kendisinin konferans verdiğini görmek, bütün sıkıntılarının son bulacağına işarettir. Yakında müjdeli bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada Üniversite Kurduğunu GörmekRüyanızda bir üniversiteyi kurduğunuzu görmeniz, yargıç ve bilim adamlarına işarettir. Özel bir üniversite kurduğunu görmek, bir imkân bulup bunu yaptırmaya veya ilim sahiplerine ve eğitim çevrelerine yakın olmaya işaret eder.
Rüyada Üniversitede Öğrenci ve Öğretmen GörmekBir üniversitede görülen temiz giyimli öğrenciler ve öğretmenler, yararlı ilimler öğrenmeye işarettir. Rüyada ayak takımından bazı kimseleri üniversitede görmek, bu ilim yuvasının dünyevi amaçlar için kullanıldığına işarettir.
Bazen üniversite görülmesi, orada görevli kimselere, ders içeriklerine, tüzük ve yönetmeliklere işaret eder.
Rüyada Üniversiteye GirmekBir üniversiteye girdiğini görmek, ilim öğrenmeye istekli olmaya, ilim ehli bir kimsenin tavsiye ve telkinlerinden yararlanmaya işaret eder.

Rüyada Üniversite Kampüsü GörmekBir üniversitenin yerleşkesi (kampusu) görmek, ilerleme ve başarma isteğini ifade eder.
Rüyada Üniversiteye KaydolmakÜniversiteye kaydolduğunu veya burada okuduğunu gören kimse, alım-satım yapar, hayır ve menfaate erişir, bir kötülüğe önayak olur; halen üniversitede eğitim görüyorsa, yüksek lisans veya doktora çalışması yapar, henüz üniversite çağında değilse, ileride üniversiteye gider.
Bazen rüyada üniversite görmek, bilimsel yetersizliğe, akademik cehalete, şöhret peşinde koşmaya veya fikir ayrılıklarına işaret eder.