Arkadaş Arama:

Ü 0

Rüyada Ürpermek Görmek

Allah korkusuna, ibadet ve taat işlemeye ve kalp yumuşaklığına, Bir şeyden korkarak yahut tiksinerek ürperdiğini görmek konktuğu bir durum var ise bundan kurtulmaya delalet eder.
Rüyasında ürperdiğini gören kimse inanç sahibi olur ve kötülüklerden sıyrılır. Ürpermek; ibadetle meşgul olmaktır.

Rüyada vücudunuzun ürperdiğini görmek; kalbinizdeki merhamet hissinin artacağına ve düşkünlere yardımda bulunacağınıza, korkutucu bir şey görerek ürperdiğini görmek; bütün korkularınızın son bulacağına işarettir.
Rüyasında nedensiz yere ürperdiğini gören, Allah-ü Teala Hazretlerinden korkar ve merhametli olur.
Rüyada ürperdigini görmek, beklemediginiz kötü bir haber alacaginiza ve çok sikilacaginiza delalet eder. Abdulgani Nablusi ye göre; rüyada ürperdigini görmek, Allah (C.C.) Teala Hazretlerinden korkmaya ve kalbin yumusakligina delalet eder. Rüyasinda vücudunun sebepsiz ürperdigini gören, Allah in kullarina karsi sefkatli ve merhametli olur, ibadetiyle mesgul olur ve Allah tan korkar. Tiksinti verecek veya korkunç bir sey görerek vücudunun ürperdigini gören, her türlü korkutucu seylerden artik korkmaz. Bazilarinin rivayetine göre, rüyada vücudunun ürperdigini görmek, uyandigi zaman veya bir müddet sonra korkulacak veya tiksinecek bir sey görmege delalet eder. Rüyada ürperdiğinizi görmek, hafif bir rahatsızlığın başlangıcı sayılır.