Arkadaş Arama:

V 0

Rüyada Vaaz Dinlemek

Rüyada camide vaaz dinlemek çok hayırlı bir rüya olup hayırlara yorumlanır. Rüyada bir camide halk arasında vaaz ettiğini görmek, kişinin büyük bir işe girip emir vereceğine delalet eder. Rüyada vaaz dinlemenin anlamı rüya sahibinin halk arasında itibar göreceği demektir. Rüyada bir camide vaaz vermek yahut ta cemaatle birlikte vaaz dinlemek çevresindekilere sözünün geçeceğine delildir. Rüyada ilim sahibi bir hocanın insanlara vaaz vermesi, rüya sahibinin huzurlu bir ömür geçireceğine, ailesiyle birlikte mutluluk içerisinde olacağına ve sevdikleri ile çok mutlu zamanlar geçireceğine işaret eder. Rüyada hocanın vaaz vermesi öğüt alınacak durumlardır. Bir kimsenin rüyada halkı toplayıp vaaz vermek için hazırlık yaptığını görmesi kişinin hak yolundan ayrılmayacağına, rızkının bereketleneceği manasına gelir. Rüyada vaaz vermek selâmete ermenin işaretidir.
Rüyasında vaaz veren kişi bilgin ve dindar biriyse, ilim ve irfanından halkı yararlandırır, cahil biriyse, halk zarar görür. Kişi rüyasında camide vaaz dinlediyse sözü geçen bir kişi olur. İlim adamı ise, sözlerinden halk faydalanır. Rüyada vaaz dinlemek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt dinlemeye işarettir. Rüyada vaaz dinleyen kişi tüccar ise kazancı helal olur. Sanatçının camide vaaz dinlemesi yaptığı eserler halk arasında çok beğenilir. Rüyada halktan birisi vaaz dinlese her kim olursa olsun yaptığı işten hayır görür. Rüyada vaaz etmek ya da dinlemek için camiye girdiğini gören kişi yöneticilik seviyesinde bir göreve gelir; halen yönetici ise, emirleri yerine getirilir. Rüyada yaptığı vaazını tamamlayamadığını görmek, zorluğa uğrayacağına ve isteğinin yerine gelmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada kürsüden vaaz etmek halkın sevgisinin kazanılacağına alamettir. Rüyada vaaz için kürsüye çıkıp vaaz etmeden indiğini görmek, layık olmadığı halde halk arasında şerefinden eksileceğine ve yerini kaybedeceğine işaret eder. Rüyada vaaz dinlemek veya vaaz edilen yerde bulunmak, dinde selâmete ermeye, doğru karara, iyi tedbire, hayırlı ölüme ve ahiret mutluluğuna işarettir. Bir sahrada veya kimsenin bulunmadığı bir yerde vaaz etmek, sözlerinin hiç kimse tarafından dinlenmeyeceğine işarettir. Hamamda vaaz ettiğini görmek, kötü insanlarla karşılaşacağına delalet eder. Rüyada vaaz dinlediğini görmek çok hayırlıdır. Rüyada bir mecliste bilginlerin karsısında vaaz ettiğini veya başkasının vaazını dinlediğini görmek, hayır ve menfaate yorumlanır. Rüyada çıplak olarak vaaz ettiğini görmek, yalan söze işarettir.