Arkadaş Arama:

V 0

Rüyada Vadi Görmek

Rüyada yeşil bir vadi görmek; rüyayı gören için çok hayırlıdır. Yeşil vadi görmeniz, yaşantınızı ailenizle birlikte mutlu bir şekilde sürmeye devam edeceğinize delildir. Kimi tabircilere göre Rüyada yeşil, yemyeşil, güzel bir vadi görmek, insanın muratlarına ereceğini, bildirir. Rüyada yeşil bir vadiye gittiğini görmek sıkıntılardan uzak bir yaşam sürmek demektir. Rüyada vadi görmenin anlamı başarılı ve mutlu bir hayat süreceğinize, çocuk ve torun sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada görülen vadi ihtişam ve ululuğun işaretidir. Kişinin rüyasında yeşil bir vadi görmesi mal ve nimet sahibi olacağı demektir. Rüyada yeşillikler içinde manzarası yemyeşil güzel bir vadi görmek ticarette kazanca, işte yöneticilik konumuna gelmenin işaretidir. İslami rüya âlimlerine göre rüyada vadi görmek ululuk, ihtişam, mal, nimet, ticaret, yöneticilik, zafer, ilim, hac ve melike olarak tanımlanır. Rüyada ağaçlı yeşil bir vadi görmek kadri yüce birinden dünyalık edineceği manasındadır. Vadide birini görmek hayır ve menfaate ermeye alamettir.
Rüyada ağaçsız ve çıplak vadi üzüntü ve mahrumiyettir. Bir vadide kaybolmak sıkıntı etmeye alamettir. Rüyada büyük vadi görmek vezire (başbakana) işarettir. Rüyada Yemyeşil ve sulak vadi hayra, nimete, yeşil vadide yürümek ise devlet ve ikbale yorulur. Kişinin yeşil bir vadide yürüdüğünü görmesi hayırlıdır. Aynı zamanda Rüyada yeşil bir vadide, yürümek, yürüdüğünü görmek rüya sahibinin kazancının bereketleneceğine işaret etmektedir. Sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girmek geçim zorluklarına ve sıkıntılara alamettir. Rüyada böyle bir vadiden çıkmak esenliğe kavuşmaya, rızık ve sevince işaret etmektedir. Rüyada güzel bir vadide olmak, bu vadiye (dereye) sahip olduğunu görmek herkes için dünyanın ve ahiretin bütün hayırlarından fazlasıyla nasiplenmeye delalet eder. Rüyada yemyeşil güzel bir vadide olduğunu görmek, kişinin tüm isteklerine kavuşacağına ve sıkıntılarından kurtulacağına anlamına da gelir.

Rüyada görülen yemyeşil, güzel bir vadi, insanın isteklerine kavuşacağını, muradına ereceğini haber verir. Böyle bir vadiye gittiğini gören, bir daha dert, sıkıntı bilmez. Rüyada yeşil bir vadide bulunduğunuzu görmek, mutlu bir yaşantınız olacağına tabir edilir. Rüyada vadinin yeşillikleri arasında koştuğunuzu görmek, mutluluğunuzun ömrünüzün sonuna kadar devam edeceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada vadi görmek, zahmet ve meşakkatli yolculuğa veya itaat etmeyen sert bir insana yahut misafirin yolculuk müddetinin uzamasına işarettir. Bazen de rüyada vadi görmek, salih amele, iyi ve helal mali infak ederek Allah (C.C.) a yaklaşmaya işarettir. Bazen vadi orada oturanlara veya orada ekilen ve biçilen şeylere işarettir. Rüya sahibi mülke ehilse malik olur ve düşmanına galip gelir. Rüyada derin vadi görmek, bazen yağmur yağmasına ve suların akmasına işarettir. Rüyada derin bir vadi görmenin manası her zaman hayırla yorumlanmıştır.
Rüyada derin bir vadi görmek ve bu vadiye inmek, eğer vadide ağaç, çiçek veya güzel bitki yahut güzel bir su varsa ya da rüya sahibi orada güzel bir söz işitirse, kadri yüce ve yüksek bir şöhrete sahip olur. Rüyada vadiye inmek, sapık ve azgın kimselere gitmek ve onlara dini hükümleri tebliğ etmek için yolculuk yapmaya işarettir. Bazen vadi dağların kendisini kuşatmasından ötürü zindan ve hapse işarettir. Rüyada kendisiyle gideceği yol arasına bir vadinin mani olduğunu gören kimse, yolcu ise onun yolunu bir hırsız keser. Veya o kimseyi yağmur yahut hilekâr bir kimse yolundan meneder. Eğer yolcu değilse, o kimseye hapislik veya dövülme ya da bir korkudan dolayı üzüntü ve keder erişir. Yahut üşütmek veya albüm gibi bir hastalığa yakalanmaya işaret eder. Özellikle vadinin suyu bulanık veya bu rüya kışın görülmüş ise. Eğer o vadiyi geçerse, o kimse yukarıda anlatılanların hepsinden kurtulur.
Rüyada bir vadide bir yeri kazdığını ve çukur açtığını gören kimsenin, ailesinden ve akrabalarından birisi rahatsızlık geçirir. Vadiden çıktığını gören kimse için, onun bütün arzu ve isteklerinin yerine geldiğine işarettir. Rüyada ekilip biçilmesi mümkün olmayan bir vadide kaldığını görse, hacca gider. Rüyada bir vadide sakin olarak bulunduğunu gören kimsenin şiir söylemesine işarettir.