Arkadaş Arama:

Z 0

Rüyada Zencefil Görmek

Rüyada zencefil görmek keder ve sıkıntıyla tabir olunur, Ibni Şirin e göre, rüyasında zencefil yediğini gören hasta iyileşir sağlığına kavuşur. Zencefil elde edilmesi zor, büyük kısmettir. Zencefil sattığını veya birine verdiğini görmek, kederden ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Rüyada toz zencefil gören kişi dünyanın güzel isleri ile gururlanır. Zencefil almak iyi ve hayırlıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada zencefil, üzüntü ve kedere işarettir. Zencefil yediğini görmek, sağlık, afiyet ve sıhhatle yapmaya işarettir. Rüyada zencefil sattığını veya birine verdiğini görmek, keder ve üzüntüden kurtulmaya delâlet eder. Bir kimsenin rüyada taze zencefil görmesi, hayır ve menfaata delâlet eder.
Rüyada görülen zencefil kimi tabircilere göre, üzüntü ve kedere, zarara, düşmanlığa, biriyle ağız kavgası yapmaya, mal ve itibar kaybına işarettir. Rüyada zencefil yemek, hastanın iyileşeceğine, sıkıntısı olanın refaha çıkacağına işarettir. Rüyasında zencefil sattığını veya birine verdiğini gören kişi, üzüntü ve kederden kurtulacağı demektir. Rüyada insanlara zencefil dağıttığını görmek, efkâr dağıtmaya işarettir. Zencefil ile âyet-i kerime, hadis-i şerif veya din ve dünya için yararlı bir şey yazdığını görmek, hayır işlemeye, iyilik ve esenliğe işarettir.

Rüyada Zencefil İstemek
Rüyada komşudan taze zencefil istediğini görmek işlerde çaba göstermek gerektiğine ve çalışmanın önemine işaret eder. Rüyasında birinden zencefil istediğini gören kişinin isteklerini elde edebilmesi için çalışması gerektiğine, başarıya ulaşmak ve rahata kavuşmak için mücadele yaptığı takdirde güzel sonuçlar alacağına tabir edilir.
Rüyada Zencefil Kaynatmak
Rüyada kaynar suda zencefil demlemek iş hayatında ve çevrede başarıyı ifade eder. Çaydanlıkta zencefil yepyeni beklenti ve umuttur. Rüyada zencefil demlenmesi, sıkıntı, sorunların bitmesine, sağlık ve huzurun düzelmesini işaret eder. Rüyayı görenin, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve güzel günlere kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Zencefil Suyu Görmek
Rüyasında kaynatılan zencefil suyunun temiz ve berrak olduğunu görmek, rüya sahibi kimsenin, bir mirasa ve bolluğa ereceğine işaret olarak yorumlanır. Rüyasında bardak içinde görülen zencefil suyu yine bolluk ve mutluluk işareti olarak yorumlanır.
Rüyada Zencefil Koklamak
Rüyada canlı zencefil koklamak güzel işler yapılacağına, makam ve mevki sahibi olunacağına, yaşanabilecek sorunların üstesinden gelineceğine yorumlanır. Bazı tabircilere göre rüyada zencefil koklamak, sorunların kısa zaman içinde sona ereceğine ve başarılı bir iş hayatı geçirileceğine alamet eder.